تبلیغات
دستگاه های جوش و برش خزرترانسفو

دستگاه های جوش و برش خزرترانسفو
شركت خزرترانسفو،همراهی مطمئن در صنعت جوش و برش

احتراماً ، بدینوسیله به استحضار می رساند شركت خزرترانسفو از سال 1361 فعالیت خود را در زمینه تولید انواع دستگاه های جوشكاری شامل: ركتیفایر اشباع، ركتیفایر تریستوری، ركتیفایر چند انبره، میگ مگ (CO2) ، TIG )آرگون(، زیر پودری (SAW) ، انواع اینورتر و انواع دستگاه های برشكاری پلاسما به عنوان اولین تولید كننده تجهیزات جوش و برش آغاز نموده و با در اختیار داشتن مجهز ترین واحد R&D و خبره ترین متخصصان جوش پاسخگوی كلیه نیازهای شما در زمینه مشاوره و تامین تجهیزات جوش و برش می باشد.
جهت اطلاعات بیشتر و مشاهده تعدادی از تاییدیه های صنایع برتر كشور به سایت www.khazartransfo.ir مراجعه فرمایید.

دستگاه های جوش و برش خزرترانسفو
شركت خزرترانسفو،همراهی مطمئن در صنعت جوش و برش

احتراماً ، بدینوسیله به استحضار می رساند شركت خزرترانسفو از سال 1361 فعالیت خود را در زمینه تولید انواع دستگاه های جوشكاری شامل: ركتیفایر اشباع، ركتیفایر تریستوری، ركتیفایر چند انبره، میگ مگ (CO2) ، TIG )آرگون(، زیر پودری (SAW) ، انواع اینورتر و انواع دستگاه های برشكاری پلاسما به عنوان اولین تولید كننده تجهیزات جوش و برش آغاز نموده و با در اختیار داشتن مجهز ترین واحد R&D و خبره ترین متخصصان جوش پاسخگوی كلیه نیازهای شما در زمینه مشاوره و تامین تجهیزات جوش و برش می باشد.
جهت اطلاعات بیشتر و مشاهده تعدادی از تاییدیه های صنایع برتر كشور به سایت www.khazartransfo.ir مراجعه فرمایید.

آخرین مطالب

:: پرسش و پاسخ جوشکاری-بخش پانزدهم ( دوشنبه 21 شهریور 1390 )
:: پرسش و پاسخ جوشکاری-بخش چهاردهم ( دوشنبه 21 شهریور 1390 )
:: ترک ها ، علت ، مکانیزم تشکیل و عوارض آنها ( سه شنبه 8 شهریور 1390 )
:: پرسش و پاسخ جوشکاری-بخش 13 ( چهارشنبه 2 شهریور 1390 )
:: پرسش و پاسخ جوشکاری -بخش دوازدهم ( سه شنبه 18 مرداد 1390 )
:: پرسش و پاسخ-بخش یازدهم ( دوشنبه 17 مرداد 1390 )
:: پرسش و پاسخ-بخش دهم ( چهارشنبه 12 مرداد 1390 )
:: جوشکاری آلومینیوم - بخش 4 ( شنبه 8 مرداد 1390 )
:: ویرایش پرسش و پاسخ جوشکاری بخش هفتم ( سه شنبه 4 مرداد 1390 )
:: پرسش و پاسخ جوشکاری-بخش نهم ( پنجشنبه 30 تیر 1390 )
:: تاریخچه جوشكاری - بخش سوم ( یکشنبه 19 تیر 1390 )
:: پرسش و پاسخ-بخش هشتم ( پنجشنبه 16 تیر 1390 )
:: پرسش و پاسخ-بخش هفتم ( سه شنبه 14 تیر 1390 )
:: نحوه نگهداری و انبار داری سیم جوشهای آلومینیوم ( شنبه 11 تیر 1390 )
:: پرسش و پاسخ-بخش ششم ( چهارشنبه 8 تیر 1390 )
تاریخچه جوشكاری () نظرات
نوشته شده توسط خزر ترانسفو در دسته ی مقالات ,   
یکشنبه 22 خرداد 1390 - 01:01 ب.ظ

از زمانی که انسان توانست با محیط اطراف خود ارتباط برقرار نموده و خواسته های هرچند اندک خود را از طبیعت براورده سازد ،گامی به سوی زیست  بهتر پیش رفت. چنین پیشرفت هایی ،اندک اندک فرهنگ متعالی تری را برای وی رقم زد و وی را به انسانی متمدن مبدل ساخت.از سوی محققان این عرصه، تعاریف متعددی ارائه شده است ولی آنچه که بیشتر  محققان در ان اتفاق نظر دارند این است که تمدن به مجموعه ای از دانش ها،هنرها،فنون،آداب و رسوم ،نهادهای اجتماعی که در پرتو ابداعات و اختراعات و فعالیتهای افراد و گروه های انسانیست در طول زمان توسعه و گسترش یافته است اطلاق میشود.

نگاهی اجمالی به سیر تمدن جوامع بشری گواه اینست که هر تمدنی بر چند اندیشه اساسی استوار است که ان اندیشه نشان از هویت و فرهنگ آن جامعه دارد. زمانیکه انسان با ابداعات خود راه را  برای غلبه بر طبیعت هموار می سازد، نشان از نوع نگاه وی به طبیعت است که آن نیاز را احساس کرده و درصدد  رفع آن نیاز برآمده است.

 

آتش ،فلز،چرخ،خط و... همه وهمه نشان از درک انسان از طبیغت و استفاده آن  برای زیستن بهتر است.اینگونه می توان گفت که نگاه انسان به طبیعت و به آنچه که در ان احساس نیاز می کند اگر با خلاقیت و گشاده نظری وی همراه باشد،منجر به پیشرفتی می شود که به نوعی میتوان آن را تمدن دانست.شاید مقایسه اکنون با  زمانی که خط ساخته شد درست نباشد.امکانات کنونی  در دنیای کنونی بنابر نیاز انسان کنونی قابل تعریف است، نمی توان نظریه پردازیهای  جهان گذشته را نادیده یا اندک گرفت.هرآنچه که  ذهن انسان را از حالت رکود و روزمرگی  و عادت به شرایط حال بیرون کشد و موجب ایجاد خلاقیت گردد، گامی جلو به سوی تفکر صورت می پذیرد که خود نمادی از متمدن بودن جامعه است .حال این مساله در هر زمان و دوره ای براساس خواسته ها و علایق انسانهای آن دوره است. به عنوان مثال زمانی که انسان  فلز  را شناخته و از آن بعنوان ابزاری استفاده می کند که نیازهای اساسی خود را با ان برطرف نماید و راه را برای غلبه  بر طبیعت هموارتر سازد ، خود  نشان از پویایی و یا به عبارتی بهتر وجود تمدن در ان جامعه است . كوتاه سخن اینكه به جرئت می توان گفت  كشف آتش و دستیابی بشر به فلز و فن فلزكاری ،  از پایه های غیر قابل انكار در تسریع پیشرفت تمدن  بشری بوده   است .  داستان ذوالقرنین و ساختن سد فلزی !  در قران كریم .حضور الهه اتش و فلز كاری  در اساطیر  یونان باستان گویای این حقیقت غیر قابل انكار   میباشد .

 

 قران كریم - سوره كهف

و از تو درباره «ذو القرنین‏» مى‏پرسند; بگو: «بزودى بخشى از سرگذشت او را براى شمابازگو خواهم كرد.» (83

...

 

 و همچنان به راه خود ادامه داد) تا به میان دو كوه رسید; و دركنار آن دو (كوه) قومى را یافت كه هیچ سخنى را نمى‏فهمیدند (و زبانشان مخصوص خودشانبود)! (93


آن گروه به او) گفتند: «اى ذو القرنین یاجوج و ماجوج در اینسرزمین فساد مى‏كنند; آیا ممكن است ما هزینه‏اى براى تو قرار دهیم،كه میانما و آنها سدى ایجاد كنى؟!» (94

 

ذو القرنین) گفت: «آنچه پروردگارم دراختیار من گذارده، بهتر است (از آنچه شما پیشنهاد مى‏كنید
مرا با نیرویىیارى دهید، تا میان شما و آنها سد محكمى قرار دهم! (95

 

قطعات بزرگ آهنبرایم بیاورید (و آنها را روى هم بچینید)!» تا وقتى كه كاملا میان دو كوه راپوشانید، گفت: «(در اطراف آن آتش بیفروزید، و) در آن بدمید
آنها دمیدندتا قطعات آهن را سرخ و گداخته كرد، و گفت: «(اكنون) مس مذاب برایم بیاورید تا برروى آن بریزم!» (96
سرانجام چنان سد نیرومندى ساخت) كه آنها ( طایفهیاجوج و ماجوج) قادر نبودند از آن بالا روند; و نمى‏توانستند نقبى در آن ایجادكنند.

 

....

 شخصیت ذوالقرنین و  جغرافیای تاریخی  این واقعه مورد بحث ما نیست و خود به بررسی مفصل و جداگانه ای نیاز دارد  اما انچه مد نظر است این است كه :  فرایند دمیدن فلز آهن و گداختن آن  و استفاده از  فلز مس مذاب  به عنوان فلز واسط اتصال چیزی جز تكنیك لحیم سخت    (brazing )نیست !

 

Hephaestusخدای آتش و فلز کاری

 

 

 

 

او پسر Zeusو Heraاست. در بعضی مواقغ گفته میشود که هرا تنهایی او را بوجود آورد و او هیچ پدری ندارد. او تنها خدایی است که به صورت فیزیکی زشت است.
او زرگر و سلاح ساز خدایان بود. او از آتشفشان بعنوان کوره استفاده میکرد. او بسایر مهربان و صلحجو بود و همسر او Aphrodite(ونوس) بود. در بعضی مواقع همسر او را Aglaiaهم نام میبرند.

 همه مطالبی كه به طور اجمالی  در بالا ذكر شده است دستاویزی بوده تا گریزی به تاریخچه صنعت فلزكاری به طور عام و صنعت جوش و لحیم  به طور خاص  زده باشیم  ! و با  ذكر نام شهیدان  عرصه علم ذهنمان را صیقلی داده   ، زحمات و مرارتهای كشیده شده  جهت پیشرفت  این صنعت  در طول تاریخ  را پاس بداریم

 

 

 تاریخچه صنعت جوشكاری و لحیمكاری

 از جمله گامهای موثر  جهت بررسی مناسبتر  روند دستیابی بشر به  فرایندهای جوشكاری  ، می تواند  توجه  به دسته بندی های انجام شده  فرایند های اتصال، باشد .

فرایندهای جوشكاری را میتوان  در گروههای زیر دسته بندی كرد .

جوشكاری با قوس الكتریك

جوشكاری مقاومتی

لحیمكاری نرم

لحیمكاری سخت

جوشكاری حالت جاند

جوشكاری با سوختهای فسیلی

روشهای دیگر نظیر  سرباره الكتریكی ، اشعه الكترونی و ....

 

 

 

 

 روند رو به رشد صنعت جوشكاری را شاید بتوان به  پنج دوره كلی تقسیم كرد

 1- از عصر  فلز تا ابتدای  1800  میلادی

 2- از 1800 تا 1900 میالدی

 3-از 1900 تا 1950 میلادی

 4-از 1950 تا 2000  میلادی

 5- از 2000 تا  امروز

از عصر  فلز تا ابتدای  1800  میلادی

 

 

گردآورنده : مهندس مسعود دیوسالار

مهندس بین المللی جوش

weldexpert@khazar-transfo.com

 

 


برچسب ها : دستگاه جوش , دستگاه جوشكاری , فروش دستگاه جوش , دستگاه جوشكاری و برشكاری , دستگاه جوش و برش , مقاله جوشكاری , مقاله های جوشكاری , بولتن جوشكاری , سوال جوشكاری , خزرترانسفو , شركت خزرترانسفو , دستگاه جوشکاری , دستگاه برش , دستگاه جوش و برش خزر ترانسفو , دستگاه جوش خزر ترانسفو , رکتیفایر , رکتیفایر جوشکاری , رکتیفایر جوشکاری خزر ترانسفو , دستگاه رکتیفایر , دستگاه تیگ , دستگاه میگ مگ , دستگاه پلاسما دستگاه راکتور اشباع , دستگاه تریستوری , دستگاه تمام کنترل , دستگاه جوش میگ مگ دستگاه جوشکاری میگ مگ , دستگاه برشکاری پلاسما , دستگاه جوشکاری زیر پودری , ابزار پارسا , ابزارچیان , ابزارمقاوم , دستگاه جوش افغاستان , دستگاه جوش تاجیکستان , دستگاه جوش ازبکستان , دستگاه برش افغاستان , دستگاه برش تاجیکستان , دستگاه برش ازبکستان , دستگاه جوشکاری خزر ترانسفو , دستگاه جوشکاری میگ , دستگاه جوش میگ , دستگاه جوش زیر پودری , دستگاه سلکتوری , دستگاه برش پلاسما سلکتوری , رکتیفایر جوشکاری شرکت خزر ترانسفو , دستگاه جوشکاری با کنترل راکتور اشباع , دستگاه اشباع , رکتیفایر جوشکاری چند انبره , دستگاه جوشکاری با تنگستن , صنایع جوش , دستگاه های جوش و برش , تولید کننده دستگاه جوش و برش , فروشگاه عناصری , ابزار پارسا اصفهان , فروشگاه عناصری آذربایجان غربی , فروشگاه ابزارچیان تهران , دستگاه جوش یزد , دستگاه جوش تهران , دستگاه جوش کرمان , تورچ جوشکاری , صنایع ایران , صنایع کشور , صنایع نفت و گاز , صنایع پتروشیمی , پالایشگاهی , صنایع نیروگاهی , خوروسازی , شرکت ملی نفت , شرکت ملی گاز , شرکت سهامی ذوب آهن , پتروشیمی فولاد مبارکه ,
دنبالک ها : سایت رسمی شركت خزرترانسفو , 
صفحات وبلاگ

آرشیوها [ کلیک نمایید ]

امکانات وبلاگ [ کلیک نمایید ]

آمار بازدید

کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
*
*
*
*